6. Rajd Rzeszowiak już jutro!

Już jutro (6.08.2020) wystartuje 6. Rajd Rzeszowiak, druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Do rywalizacji zgłosiło się 28 załóg, w tym pierwsza czwórka klasyfikacji generalnej po rundzie inauguracyjnej w Głubczycach. Na zawodników czekają trzy odcinki specjalne, dwa z nich pokonywane dwukrotnie.

Dziś wieczorem (18:00) rozpocznie się odbiór administracyjny i wydawanie dokumentów do zapoznania z trasą rajdu, które wyznaczone zostało na godziny 8:00 – 13:45 w piątek. O godzinie 14:00 rozpocznie się Badanie Kontrolne nr 1 w Parku Serwisowym (Rynek w Boguchwale). Następnie załogi przeniosą się na trasę pierwszego odcinka specjalnego – OSS 1 Rzeszów, o długości 1,5 km, po którym wrócą na serwis do Boguchwały (serwis A, początek o godzinie 19:00).

Sobota rozpocznie się od wyjazdu z serwisu. Pierwsza z załóg rozpocznie dzień o 10:35 i wyjedzie na pętlę złożoną z dwóch odcinków: OS 2 Zawadka 1 (10,00 km) i OS 3 Zagorzyce 1 (9,98 km). Próby wystartują odpowiednio o 11:10 oraz 12:00. Po nich zaplanowano trzydziestominutowy serwis B (13:35, Boguchwała), po którym obie próby zostaną powtórzone odpowienio o 14:40 i 15:30. Ostatnia z nich będzie dodatkowo punktowanym Power Stage’m – pięć najszybszych załóg otrzyma dodatkowe punkty, według klucza 5-4-3-2-1. Na godzinę 17:15 zaplanowano Metę Rajdu na rzeszowskim Rynku.

Przydatne linki:

Pamiętajcie o bezpieczeństwie!

10 przykazań kibica rajdowego

  1. Nie rzucaj na drogę przedmiotów (kamieni, butelek, desek, gałęzi) mogących zagrozić bezpieczeństwu kierowców i kibiców.
  2. W trakcie obserwowania rajdu nie pij alkoholu, który powoduje opóźnienie reakcji.
  3. Nie przebiegaj drogi przed jadącymi samochodami, pojazd poruszający się z prędkością 90 km/h potrzebuje w przypadku suchej nawierzchni co najmniej 40 m na zatrzymanie się. Samochody rajdowe niektóre odcinki pokonują z prędkością 200 km/h.
  4. Nie zajmuj miejsc obserwacyjnych na zewnętrznej stronie zakrętu oraz stronie wewnętrznej przy wyjściu z tego zakrętu
  5. Nie pozostawiaj bez opieki dzieci.
  6. Nie zatrzymuj samochodu na trasie rajdu.
  7. Nie zasłaniaj tablic informacyjnych organizatora rajdu.
  8. Nie zajmuj miejsc obserwacyjnych uniemożliwiających ucieczkę przed pojazdem, który wpadł w poślizg np. przy przydrożnych drzewach.
  9. Nie pozostawiaj bez ochrony zwierząt domowych, ich gwałtowne wtargnięcie może spowodować zagrożenie bezpieczeństwa zawodników i kibiców.
  10. Nie zapominaj zabrać z domu gwizdka. To nie żart, we współczesnym sporcie samochodowym biorą udział pojazdy z silnikami pracującymi bardzo cicho, gdy zauważysz taki pojazd użyj tego gwizdka, by ostrzec innych kibiców.

fot. Marcin Hennek

Partnerzy

Sponsor tytularny
Partnerzy główni
Sponsor
Sponsor tytularny HRSMP
Partnerzy
Media